2022 októberében a Djabe zenekar a hollandiai Record Industry lemezgyár ARTONE stúdiójában különleges lemezfelvételt készített. A zenekar egyből lemezre vettel fel a dupla album 4 oldalát. A rögzítés a Direct Metal Mastering vágógépen történt, kizárólag csúcsminőségű analóg berendezéseken.
A zenekar ismert felvételeinek, vinyl lemezeinek kiváló hangzásáról. Több lemezüket is rögzítették analóg technikával, illetve mindig analóg mesterszalagról vágják a lemezeiket, de direktben lemezre még nem rögzítették egyetlen albumukat sem.
Az ARTONE stúdió csúcsminőségű technikájának és a stúdió munkatársai felkészültségének köszönhetően az eredmény egyedülálló a zenekar történetében. A lemezek olyan fokon adják vissza az analóg hangzást, ami nemzetközi viszonylatban is kiemelkedő.
Barabás Tamás, a zenekar hangmérnöke és basszusgitárosa szorosan együtt dolgozott a stúdió szakembereivel a Rinus Hooning és Martijn Schouten mérnökökkel a felvétel során.
A direct-to-disc lemezfelvétel az Audiophile Szalon anyagi és szakmai támogatásával valósult meg.
A 3 lemezes box érdekessége, hogy a harmadik LP felvételei 2019-ben a budapesti Hi-Fi Show alkalmával készültek, ahol a Djabe zenekar és az Audiophile Szalon közös bemutató termében a zenekar élőben játszott a Sonus Faber hangfalak és McIntosh erősítők alkotta rendszeren. A különleges fellépésről 24 sávos analóg felvétel is készült, melynek legjobb pillanatait tartalmazza a Sound Still Life névre keresztelt, szintén 45-ös fordulatszámú lemez.
Barabás Tamás basszusgitár, hangmérnök
Égerházi Attila klasszikus és elektromos gitár, ütőhangszerek
Koós-Hutás Áron trombita, szárnykürt
Kaszás Péter dobok, ének
Bubenyák Zoltán billentyűs hangszerek
Steve Hackett előre rögzített elektromos gitár szalagról (D/3)
Várunk szeretettel a bemutatón!